کانکس

نورگیر

سقف حیاط خلوت

طلق پلی کربنات

سقف پاسیو

مقایسه نمای سرامیک با نمای سنگ و آجر

نوشته شده توسط 

نمای سرامیک

مقایسه نمای سرامیک با نمای سنگ و نمای آجر:

نمای سنگ:
سنگهای آهکی و سنگ های آذرین دو گروه از سنگ های طبیعی هستند  که در نمای ساختمان به کار می روند. سنگ های آهکی معمولاً به دلیل وجود رگه هایی که در آنها دیده می شود استحکام چندانی ندارند و مشکل سنگ های آذرین معمولاً جذب آب پایین و عدم چسبندگی با بدنه ساختمان است.

نمای ساختمان به دلیل قرار گرفتن در معرض شرایط جوی (باران، یخبندان، آفتاب و آلاینده ها) از اهمیت خاصی برخوردار است. سنگ نما باید ویژگیهای خاصی داشته باشد تا بتواند در برابر این عوامل دوام بیاورد. بنابراین سنگی که جهت نما استفاده می شود باید شرایط زیر را داشته باشد:

1. متناسب باآب و هوای منطقه باشد
سنگ باید متناسب با شرایط اقلیمی انتخاب گردد مثلاً در مناطق سرد و مرطوب، سنگ باید دارای تخلخل بسیار کم باشد وگرنه ممکن است بر اثر یخبندان متلاشی شود یا در مکانهایی که امکان وزش طوفان شن وجود دارد، سنگ در معرض سایش بوده و باید مقاومت به سایش بالا داشته باشد.
2. قابلیت صیقل خوردن و برش را داشته باشد.
3. مقاومتهای کششی و خمشی نسبتا خوبی را دارا باشد.
4. ترکیبات کانی شناسی آن باید در نظر گرفته شود
کانیهای مضر (کانیهای آهن) در برابر آب و هوا اکسیده شده و در نتیجه فرسودگی زودرس را به وجود می آورند. وجود ناخالصی به صورت مجتمع در یک نقطه و یا یک امتداد، نقطه ضعف بوده و می¬تواند باعث تخریب سنگ شود 
5. سنگ انتخابی باید چسبندگی خوبی را با ملات داشته باشد (دارای جذب آب مناسب باشد.)
6. رنگ آن با ثبات باشد و در برابر بخارها و گازها و پرتو آفتاب پایدار باشد.
نمای سرامیک
با توجه به قیمت بالای سنگ و باری که سنگ به ساختمان تحمیل می کند، جهت نمای ساختمان در بعضی کشورها کاربرد نمای سرامیک و در واقع  کاربرد سرامیک در نمای ساختمان رواج قابل ملاحظه ایی پیدا کرده است. مشکل وزن تا یک چهرم در نمای سرامیک حل شده است ولی مشکل پیوستگی سرامیک و نما بجز در موارد اندکی حل نشده است و با استفاده از روشهای نصب سعی در حل مشکل پیوستگی اجزای نما وجود دارد.

نمای سرامیک با داشتن ویژگی طراحی قابل کنترل می تواند زیبایی خاص خود را به بیننده تقدیم کند اما از جمله معایب نمای سرامیک عایق نبودن آن به سرما و گرما و صدا میباشد همچنین نمای سرامیک به دلیل بازتاب شدید نور در مکان های شلوغ به کار نمی روند.
نمای آجر
نماهای آجری شامل آجرهای رسی و آجرهای شیلی می شوند. نماهای آجر علاوه بر زیبایی، تنوع و ثبات رنگ، به دلیل ضریب انتقال حرارت پایین آجر، نقش یک عایق حرارتی و برودتی را برای ساختمان ایفا می کنند و درنتیجه از هدر رفتن انرژی توسط سیستم گرمایشی و سرمایشی ساختمان جلوگیری می کنند. نماهای آجر بر حسب جنس و رنگ خود باعث دفع و انعکاس گرما در فصل تابستان و جذب انرژی خورشیدی و گرم شدن ساختمان در فصل زمستان می شوند.

خرید شارژ رایتل

کلیه حقوق این سایت متعلق به گروه نمای سرامیک بوده و هرگونه کپی برداری ازآن ممنوع می باشد.

طراحی سئو ، بازاریابی اینترنت ، شرکت تجارت الکترونیک پویا سامانه ونک www.pouyaweb.net